Relax v okolí
Kúpalisko Štrand
Jedným z magnetov, priťahujúcich návštevníkov z celého Slovenska, ale i zo zahraničia sú termálne kúpaliská, ktoré sa nachádzajú na viacerých miestach novozámockého okresu. V Nových Zámkoch je to kúpalisko Štrand, ktoré leží pri rieke Nitre. Od júna 2005 je na je na Štrand nový vstup cez drevený most. Ponúka 4 bazény – rekreačný, plavecký, cvičný a detský. Z hĺbky 1400m tu vyviera 62 °C teplá voda s výdatnosťou 4,5l za sekundu. Na rozlohe 7,5 ha s množstvom zelene a krásnej kvetinovej výzdoby sú sústredené základné služby pre rekreantov, športové ihriská, minigolf, ihriská pre deti.
Krytá plaváreň
Bazén je otvorený desať mesiacov v roku. Kapacita plavárne je najviac vyťažená v zimných mesiacoch. Detský bazén má hlbku 60 cm a pre dospelých dosahuje max. 180 cm. V krytom bazéne sa uskutočňujú plavecké preteky, Majstrovstvá Slovenska a tradične sa usporadúvajú dvakrát do roka preteky s medzinárodnou účasťou.
Podhájska
Podhájska patrí medzi najnavštevovanejšie kúpeľné a turistické atrakcie na Slovensku. Liečivá termálna voda, ktorej účinky už pomohli mnohým ľuďom sa v takomto zložení nachádza len tu a má podobné účinky ako Mŕtve more. Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novotvorený Wellness centrum Aquamarin.
Wellness Patince
Wellness Patince sa nachádza na južnom Slovensku 15 km od Komárna, smer Štúrovo. V areáli sa nachádza krytý zážitkový bazén, ktorý je súčasťou bazénového sveta vrátane detského bazéna. Lákadlom pre návštevníkov Wellness Patince je aj saunový svet. Areál sa nachádza v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území našej republiky. Rekreačný areál bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 160–200 m, má teplotu 27C°.
Štúrovo Vadaš
Kúpalisko Vadaš je moderné centrum rekreácie, zábavy a oddychu. V lete hlavným lákadlom je prvý a zároveň jediný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku, a v zime vonkajší bazén s termálnou vodou a krytá plaváreň. O zábavu sa určite postarajú aj nové bowling centrum, minigolf, ihrisko plážového volejbalu a tenisové kurty.
Brhlovce
Brhlovce ležia v Ipeľskej pahorkatine v doline potoka Búr, v nadmorskej výške okolo 174 m. V obci Brhlovce sa nachádzajú dve múzea: Tekovské Múzeum a Obecné Múzeum. Nachádzajú sa tu aj skalné obydlia, ktoré sú pre návšetvníkov stále velmi atraktívne.